Usta nie są źródłem Nieświeżego oddechu

Dr Michał Pietruszewski, specjalista medycyny

Przewodniczący Krajowego laboratorium Chorób Pasożytniczych. Dr Pietruszewski opublikował ponad 60 artykułów naukowych na temat parazytologii molekularnej. 21 lat doświadczenia.

Krajowy laboratorium Chorób Pasożytniczych odkrył nową przyczynę halitozy (nieprzyjemny zapach z ust): zarażenie pasożytami. Niedawno zakończone badania donoszą, że zbędne produkty przemiany materii pasożytów są toksyczne i stanowią wylęgarnię bakterii gnilnych w żołądku. Dlatego ludziom zarażonym pasożytami brzydko pachnie z ust.

Porozmawiamy o tym problemie medycznym z dr. Michałem Pietruszewskim, Przewodniczącym Krajowego laboratorium Chorób Pasożytniczych.

- Dr. Pietruszewski, dziękujemy za przybycie. Zacznę od najważniejszej sprawy. Czy to prawda, że większość populacji w Polsce jest zarażona pasożytami?

Tak. W porównaniu do innych krajów, zajmujemy jedną z wiodących pozycji, jeśli chodzi o zarażenia pasożytami. Przyczyną są ekstremalnie kiepskie warunki ekologiczne, brak działań ze strony władz oraz obojętność ludzi.

- Dr. Pietruszewski, czy można ufać wynikom badań nad związkiem między zarażeniem pasożytami a przykrym zapachem z ust?

Nawet kilka lat temu, społeczność specjalistów wierzyła, że nieświeży oddech tworzy się w jamie ustnej. Jednakże najnowsze badania wykazują, że problemy z żołądkiem i wątrobą (które zawsze towarzyszą osobom zarażonym pasożytami) mogą wywoływać przykry zapach z ust. Naukowcy donoszą także, że tego pozornie „normalnego objawu“ nie należy ignorować. Zarażenie pasożytami jest w stanie wywołać niemal każdą poważną chorobę.

Osobiście ufam wynikom badań, które przeprowadzono w naszym laboratorium. Pospolity „nieświeży oddech“ zmienia się w poważną chorobę. Przyczyną około 92% zgonów jest zarażenie pasożytami. I nie są to jedynie zgony, będące konsekwencją przebytych chorób.

- Mówiąc o pasożytach mamy przeważnie na myśli zwykłe robaki. Czy naprawdę mogą wywołać nieświeży oddech a nawet śmierć?

W rzeczywistości założenie, że pasożyty to jedynie robaki, jest dużym błędem. Istnieje bardzo wiele rodzajów pasożytów, żyjących w różnych organach wewnętrznych. A ich obecność ma różne konsekwencje. A ponadto, robaki – a dokładniej helminty – są bardzo groźne. Dosłownie niszczą jelita, powodując ich rozkładanie i w końcu obumieranie. Nawet robaki dość trudno zlokalizować i wyniszczyć.

Oprócz nich istnieją tysiące pasożytów, które mogą żyć w wątrobie, mózgu, płucach, we krwi i w żołądku. I niemal wszystkie są śmiercionośne. Niektóre z nich natychmiast zaczynają agresywnie niszczyć ciało ludzkie. Inne pasożyty żyją niezauważenie do momentu, gdy ich liczba jest już tak ogromna, że ciało nie jest w stanie sobie z nimi radzić i człowiek umiera.

Jednocześnie mogę z całą pewnością powiedzieć, że praktycznie każdy jest zarażony pasożytami. Problem polega na tym, że niektóre z nich bardzo ciężko zlokalizować. A gdy efekty zarażenia pasożytami stają się widoczne, specjaliści próbują się ich pozbyć. Nawet w trakcie autopsji, obecność pasożytów trzeba potwierdzić specjalnymi testami. Przynajmniej w większości przypadków.

Powtarzam, dosłownie tysiące pasożytów może żerować na naszych wątrobach, mózgu, płucach, we krwi i w żołądku. Większość jest naprawdę śmiercionośna. A zwykle zaczyna się od zwykłego nieświeżego oddechu.

- Czy może Pan podać kilka konkretnych przykładów zarażenia pasożytami?

Mógłbym opowiedzieć o tysiącach przypadków. Ale może skupię się na tych, które najlepiej obrazują zagrożenia, jakie niesie ze sobą zarażenie pasożytami.

Po pierwsze, jak się okazało, niektóre tasiemce mogą wywołać raka. Poza tym, z formalnego punktu widzenia, to same robaki, a nie ludzie, zaczynają chorować. Ale ich chore komórki rozprzestrzeniają się po organizmie, zarażając człowieka. Dzieje się tak w momencie, gdy larwy robaków dostają się z jelit do węzłów chłonnych. W rezultacie przekształcają się w guzy rakowe, które w bardzo szybkim tempie zatruwają organizm. Śmierć nadchodzi dosłownie w ciągu kilku miesięcy. Jeden z przypadków śmierci w wyniku uformowania się takiego guza miał miejsce w zeszłym tygodniu.

Na tym zdjęciu: komórki złośliwego guza nabyte w wyniku zarażenia robakami.

Kolejny typowy przykład to zarażenie ludzkiego mózgu. Prowadzi to do psychoz, nagłych stanów wyczerpania, nadmiernej irytacji i wahań nastrojów. A w bardziej zaawansowanych stadiach, gdy mózg wypełniają pasożyty, pojawiają się poważniejsze choroby, które ostatecznie prowadzą do śmierci.

Mamy archiwum zdjęć z autopsji, podczas których pasożyty odnajdywano w różnych organach. Oto kilka zdjęć, ale muszę was ostrzec, że są przeraźliwe.

Robaki w ludzkich pęcherzykach żółciowych:
Pasożyty w ludzkim mózgu, które wywołały raka:
Robaki w sercu, które wywołały zawał serca:

Trzeci przykład to zarażenie pasożytami ludzkiego serca. Powszechnie uważa się, że jest to rzadka przypadłość. Jednakże robaki sercowe żerują w organizmach około 23% populacji. Jest to w rzeczywistości co czwarta osoba. W początkowym stadium są one całkowicie niewidoczne i nie mają żądnego wpływu na organizm. Jednak wraz z upływem czasu, ich oddziaływanie na serce staje się coraz bardziej zauważalne. Są one przyczyną wielu chorób serca, a jeśli mówimy o nagłych zgonach w wyniku zawału serca, pasożyty są odpowiedzialne za niemal 100% przypadków.

- Czy są jeszcze jakieś inne groźne konsekwencje zarażenia pasożytami?

U mężczyzn pasożyty wywołują zapalenie gruczołu krokowego, impotencję, gruczolaka, zapalenie pęcherza oraz kamienie nerkowe i w pęcherzu.
U kobiet – ból i zapalenie jajników, mięśniaki, w tym macicy, mastopatię, a także zapalenie gruczołu nadnerczowy, pęcherza i nerek. Co oczywiste, tym problemom towarzyszy także przedwczesne starzenie się skóry, a więc zmarszczki, worki pod oczami, brodawki i brodawczaki na twarzy i całym ciele.

- Jak chronić się przed pasożytami? Czy można się zbadać na ich obecność, przyjmować jakieś leki?

Niestety nie istnieją metody, które pozwalają z całą pewnością zdiagnozować, czy w organizmie ludzkim znajdują się pasożyty, czy też nie. Częściowo ze względu na to, że istnieje tak wiele typów pasożytów (ponad 2000 znanych gatunków), a częściowo z uwagi na fakt, że są tak trudne do wykrycia. Pełne badanie na obecność pasożytów można przeprowadzić w zaledwie kilku miejscach w Polsce i jest ono bardzo kosztowne.

Objawy zarażenia pasożytami są następujące:

 • Nieświeży oddech;
 • Alergie (wysypki, łzawiące oczy i katar);
 • Wysypki i zaczerwienienie skóry;
 • Częste przeziębienia, ból gardła, zatkany nos;
 • Chroniczne zmęczenie (szybko się męczysz bez względu na to, co robisz);
 • Częste bóle głowy;
 • Zaparcia lub biegunki;
 • Bóle mięśni i stawów;
 • Nerwowość, bezsenność i zaburzenia apetytu;
 • Ciemne kręgi i worki pod oczami.

Jeżeli zauważycie u siebie przynajmniej jeden z tych objawów, to szansa na to, że na waszym organizmie żerują pasożyty wynosi 99%. I należy się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe!

Jeśli natomiast mowa o lekach, to sprawa wygląda następująco. Na dzień dzisiejszy istnieje tylko jedno rozwiązanie, które pozwala pozbyć się pasożytów.

Jest to lek przeciwpasożytniczy o nazwie Germitox. Został on opracowany przez moich kolegów specjalistów z laboratorium Parazytologii przy współpracy z międzynarodowym zespołem naukowców. Dokładnie przebadano około dwadzieścia pięć różnych leków przeciwpasożytniczych. W trakcie badań okazało się, że jedynie Germitox działa skutecznie.

Germitox zawiera unikatowe połączenie krwawnika pospolitego (Achillea millefolium), centurii zwyczajnej (Centaurium erythraea) oraz goździków. Podczas jego opracowywania i testowania lek ten wykazał się niezwykłą skutecznością. Na dzień dzisiejszy jest to jedyny środek, który zapewnia widoczny efekt. A jeśli mówimy o samych pieniądzach, lek można było produkować z myślą wyłącznie o eksporcie. Ludzie z całego świata są skłonni zapłacić niemal każdą cenę za Germitox.

Wiele osób, które już wypróbowały ten lek, ma bardzo pozytywną opinię na jego temat.

- Co sprawia, że Germitox jest taki wyjątkowy? Jaka jest różnica pomiędzy tym lekiem a innymi produktami przeciwpasożytniczymi.

Jak już wspomniałem, na dzień dzisiejszy, jest to jedyny skuteczny środek przeciwpasożytniczy na całym świecie. Pomaga całkowicie pozbyć się pasożytów. Dlatego jest tak pożądany przez międzynarodowe sieci aptek i firmy farmaceutyczne. W przeciwieństwie do innych leków przeciwpasożytniczych, działa bezpośrednio na szeroką gamę pasożytów, które mogą zainfekować całe ciało. Biorąc pod uwagę trudności diagnostyczne, warto zauważyć, że ten środek pozwala skutecznie oczyścić cały organizm. Wspomniałem już wcześniej, że wykrycie, jaki rodzaj pasożytów zainfekował organizm, jest prawie niemożliwe. A Germitox niszczy i usuwa wszelkie pasożyty, żyjące w dowolnym organie wewnętrznym – od mózgu, poprzez serce i wątrobę, po jelita. Żaden inny dostępny dziś lek nie jest w stanie tego uczynić.

Poza tym, nie jest to środek o chemicznym składzie, ale produkt całkowicie naturalny, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach oraz innych problemów, które mogą pojawić się, podczas stosowania klasycznych tabletek oraz zmuszania organizmu do przetrawienia wielu syntetycznych substancji.

Poniżej przedstawiamy oficjalne wyniki badań laboratoryjnych dotyczących Germitox w Instytucie Chorób Pasożytniczych.

1. Skuteczność Germitox obliczono przy użyciu standardowych technik (stosunek przypadków wyleczenia do całkowitej liczby pacjentów w grupie 100 osób leczonych tym lekiem):

 • Usunięcie pasożytów i jaj: 100%.
 • Uregulowanie funkcjonowania i poprawa stanu trzustki: 80%.
 • Usunięcie alergicznego zapalenia skóry: 90%.
 • Usunięcie zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzodów i biegunki: 90%.
 • Usunięcie anemii: 100%.
 • Usunięcie przykrego zapachu z ust: 100%.

2. Nie odnotowano negatywnych efektów ubocznych, w tym reakcji alergicznych.

3. Germitox został uznany za wiodący lek w walce z pasożytami w organizmie ludzkim.

- Myślę, że nasi czytelnicy chcieliby wiedzieć, gdzie można kupić Germitox?

Można go zamówić na oficjalnej stronie producenta. Niestety apteki narzucają bardzo wysoką marżę. Po prostu chcą sprzedać lek po dużo wyższej cenie. A naukowcy mieli dokładnie odwrotne założenie, kiedy go opracowywali. Jako specjalista pragnę, by wszyscy ludzie z całego kraju mogli pozwolić sobie na kupno tego produktu.

Mam nadzieję, że z czasem będziemy w stanie dość do porozumienia i Germitox będzie sprzedawany w aptekach w całym kraju. A póki co można go zamówić jedynie online. Wszystko przebiega w sposób prosty i komfortowy – produkt jest dostarczany pocztą lub kurierem, a płatności dokonuje się przy odbiorze. Nic więcej nie potrzeba, by otrzymać produkt.

- Dr. Pietruszewski, zanim zakończymy wywiad, czy chciałby Pan coś jeszcze powiedzieć naszym czytelnikom?

Jedyne co chciałbym powiedzieć, to dbajcie o zdrowie. Możecie tego nawet nie podejrzewać, ale prawdopodobieństwo, że pasożyty żyją w was wynosi 97-98%. Mogą być wszędzie – we krwi, jelitach, płucach, sercu, mózgu. Pasożyty dosłownie pożerają was od wewnątrz, jednocześnie zatruwając wasze ciała. W efekcie pojawia się mnóstwo problemów, które mogą skrócić życie o 15-25 lat. Nie wspomnę nawet o problemie nagłego zgonu, który zwykle pojawia się w wyniku działań pasożytów w organizmie.

Germitox można zamówić na oficjalnej stronie.

17 komentarze
Anna Fabiańska
Zamówiłam ten lek. Martwił mnie mój brzydki oddech. Piątego dnia stosowania, zapach z moich ust się poprawił. Oprócz tego żołądek zaczął też lepiej funkcjonować. Aby zapobiec nawrotom choroby, powtarzam kurację co 3 miesiące.
Pani Kowalska
Zamówiłam Germitox i przyszedł kurierem następnego dnia. Zaczęłam brać i wylazły ze mnie okropne rzeczy... Nigdy bym nie pomyślała, że tyle okropnych stworzeń może żyć we mnie. Wolę nie myśleć o tym, jak mogłam z tym żyć.
Krystyna
Dzięki za artykuł! Zamówiłam to dla siebie.
Andrzej
Gdy zacząłem brać Germitox, nie miałem pojęcia, jaki wywoła efekt. Bóle brzucha zniknęły (wygląda na to, że miałem coś w bebechach), po dusznościach i brzydkim zapachu z ust też nie ma śladu. Czuję się, jakbym znów miał 18 lat. Czegoś takiego nie usłyszysz od specjalisty rodzinnego!
Alina
Ja też stosowałam Germitox. Efekt jest po prostu niesamowity. Czuję się młoda i zdrowa. Mój układ odpornościowy znacznie się wzmocnił przez 8 miesięcy, które minęły, odkąd poddałam się kuracji. Od tamtej pory nic mi nie dolega! O takich efektach mogłam jedynie pomarzyć. Polecam z całego serca.
Halina Marecka
Ostatnio oglądałam dokument na Polsacie o pasożytach. Wspomnieli o tym leku. Mówili, że to najlepszy lek przeciwpasożytniczy na świecie.
Aleksander
Ja też zamówiłem.
ZajętyCzłowiek
Miewałem migreny, które wręcz mnie oślepiały. Przez kilka tygodni brałem Germitox i bóle głowy zniknęły. Teraz nie mogę przestać myśleć o tym... Co tam żyło?
Agnieszka
Babcia nauczyła mnie, jak pozbyć się pasożytów dzięki piołunowi. Cała rodzina piła napary z piołunu i moim dzieciom pomogły pozbyć się robaków. Ale czego bym nie robiła, nie mogłam się uwolnić od brzydkiego zapachu z ust. Zamówiłam Germitox i nie mam już problemów ze świeżością oddechu. A tak na marginesie przestałam pić ten gorzki napar z piołunu i przerzuciłam się na Germitox. Efekt nawet lepszy, a cena rozsądna i bardzo łatwo go stosować.
Izabela Wielińska
Bardzo interesujący wywiad, dzięki! Otwieracie ludziom oczy!
Ula Czaplińska
A co jeśli to ściema? Czemu sprzedają to tylko przez internet?
Eugeniusz
Zgadzam się ze wszystkimi komentarzami. Gdy zacząłem to brać, wylazły ze mnie obrzydliwe robaki. Spanikowałem i poleciałem do specjalisty. Rzucił okiem i powiedział, że to była motylica wątrobowa. A gdyby nie Germitox robale mogły mnie zabić w 2-3 lata.
Marek Romczyk
Ula, czytałaś w ogóle ten artykuł? O jakim oszustwie mówisz, skoro płatność jest przy odbiorze? Zamówiłem i lek przyniósł kurier. Wszystko sprawdziłem, a potem zapłaciłem. Teraz wszystko sprzedają w internecie, od ciuchów i butów po różne sprzęty i meble.
Asia Klimczyńska
Super produkt. Mój mąż i ja braliśmy to i obydwoje zauważyliśmy znaczącą poprawię zdrowia. Naprawdę czujemy się młodsi i mamy więcej energii. Gdy się uwolnisz od pasożytów, poczujesz się dużo lepiej.
Sławek Makowski
Właśnie przeczytałem komentarze i podjąłem decyzję :) Zamawiam teraz.
Matylda Zielińska
Nie uwierzysz. Miałam ten problem, byłam wiecznie zmęczona, straciłam zainteresowanie życiem, poddałam się. A potem kupiłam Germitox. To świetny lek, polecam go absolutnie każdemu.
Dawid
Dzięki za radę! Czas oczyścić organizm. Przynajmniej raz w życiu. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale myślę, że moje życie będzie lepsze bez pasożytów :-) Jestem pewny, że je mam. Łatwo je złapać.