Ból pleców jako choroba cywilizacyjna

WIADOMOŚCI MEDYCZNE INFORMUJĄ

Data publikacji:

Nawracające bóle kręgosłupa, ból mięśni, kości i stawów ograniczający codzienna aktywność to coraz częstszy problem współczesnych społeczeństw. Siedzący tryb życia i brak ruchu ma bezpośredni wpływ na to, że w społeczeństwach zachodnich prawie co trzecia osoba dorosła (32%) ma tego rodzaju dolegliwości jako rodzaj bólu przewlekłego, a blisko 75% osób cierpi na bóle różnego rodzaju związane z kręgosłupem czy stawami. W Polsce ból ograniczający aktywność zgłasza już blisko 40 % osób. Ból występuje niemal dwukrotnie częściej u osób starszych (w wieku 55 lat i więcej) niż u najmłodszych (w wieku 15-24 lat), odpowiednio 43% i 23%.

Ból pleców to nie tylko dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, ale często powód i nieobecności w pracy i braku bezproblemowej możliwości wykonywania podstawowych czynności. Ból pleców może dotknąć ludzi w każdym wieku, z różnych powodów. Wraz z wiekiem wzrasta szansa na rozwój bólu w dolnej części pleców ze względu na różnego rodzaju czynniki. Nasze plecy to złożona struktura mięśni, więzadeł, ścięgien, krążków i kości, które współpracują ze sobą w celu podtrzymania ciała i umożliwienia nam poruszania się. Ból pleców często wynika z naprężenia, napięcia lub urazu. Segmenty kręgosłupa są wyściełane chrząstkowymi podkładkami zwanymi dyskami. Problemy z którymkolwiek z tych elementów mogą prowadzić do bólu pleców.

Częstymi przyczynami bólu pleców są:

Pan Mieczysław z Warszawy, lat 53

Ból pleców mogą powodować również problemy z dyskami. Każdy kręg w kręgosłupie jest amortyzowany przez dyski. Jeśli dysk ulegnie pęknięciu, na nerw wywierany jest większy nacisk, co powoduje bóle pleców. Do tego może dojść problem z wybrzuszającymi się dyskami i podobnie jak w przypadku pęknięcia wybrzuszający dysk naciska na nerwy powodując ból.


Skrajnym przypadkiem bólu kręgosłupa jest atak rwy kulszowej. To ostry niczym rażenie prądem i ból nerwu, który biegnie od dołu pleców przez pośladki przez całe nogi praktycznie uniemożliwiając normalne chodzenie. Problemu z kręgosłupem mogą doprowadzić do problemów ze stawami w biodrach. W niektórych przypadkach przestrzeń wokół rdzenia kręgowego zwęża się. Jest to znane jako zwężenie kręgosłupa. Źródłem bólu może być także nieprawidłowa krzywizna kręgosłupa. Jeśli kręgosłup zakrzywia się w nietypowy sposób, mogą wystąpić bóle pleców.


Współczesna medycyna zachodnia prowadzi walkę z bólem kręgosłupa, ale jest to często walka, która nie przynosi zadowalających efektów. Znane są przypadki, że lekarze bezradnie rozkładali ręce. Pacjenci słyszą, że są to przypadki nieoperacyjne, że mają do czynienia ze schorzeniem zwyrodnieniowo – przeciążeniowym, które oceniane są przez specjalistów stwierdzeniem, że zgodnie z obecną wiedzą medyczną, nie posiadamy możliwości pomocy rehabilitacyjnej, a ból cały czas towarzyszy pacjentom. Co robić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy. Przed takim dylematem codziennie stoją setki osób zmagających się z bólem kręgosłupa i stawów.

Sprawdzony sposób na walkę z bólem pleców i zniszczonych stawów. Skuteczna metoda dla Ciebie i Twoich najbliższych.

 • napięte mięśnie lub więzadła
 • skurcz mięśni
 • napięcie mięśni
 • uszkodzone dyski
 • urazy, złamania lub upadki

Czynności, które mogą prowadzić do naprężeń lub skurczów, obejmują:

 • niewłaściwe podnoszenie czegoś, co jest zbyt ciężkie
 • wykonujemy nagły ruch

Nauka wskazuje, że do głównych oddziaływań pola magnetycznego należą:

 • silne oddziaływanie przeciwbólowe
 • zapobieganie stanom zapalnym
 • skuteczna wpływ w chorobach zwyrodnieniowo-reumatycznych układu kostno-stawowego
 • we wszelkich stanach pourazowych typu zwichnięcia, stłuczenia, złamania
 • w stanach chorobowych nerwów obwodowych (nerwobóle)

Chiny posiadają jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie!!!

Historia sięgająca już blisko 2 300 lat wstecz, a współczesna medycyna ma dopiero 100 lat.

Jest na początku swej drogi, w wielu wypadkach współczesna medycyna może pomóc i pomaga, ale też z wieloma dolegliwościami sobie nie radzi. Skupia się na objawach, a nie na przyczynach. Medycyna chińska to holistyczne podejście do człowieka, szuka przyczyn i źródła choroby, które niekoniecznie musi być w miejscu w którym się objawia. Ból pleców, zniszczone stawy są skutkiem. Choroba, ból to zaburzenie równowagi organizmu. Dlatego do dzisiaj medycyna chińska i jej metody okazują się być tak skuteczne. To źródło wciąż na nowo odkrywanych metod radzenia sobie z różnego rodzaju dolegliwościami.

ZhongYil z Liwan District, Guangzhou Hospital.

Od 40 lat zajmuję się leczeniem różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Odwiedzając ośrodki medyczne w USA czy Europie Zachodniej zauważyłem, że moi koledzy lekarze w wielu przypadkach zajmują się tylko uśmierzaniem bólu, a nie pozbyciem się go. Leczą same objawy, a nie szukają przyczyn bólu. Może mają mało czasu, by dłużej porozmawiać z pacjentem, dowiedzieć się o nim czegoś więcej. A przecież ból pleców może być spowodowany urazami wypadkowymi, podnoszeniem ciężkich przedmiotów, złą postawą, która trwała latami, złymi nawykami czy nawet ćwiczeniami, jeśli są źle wykonywane, mogą za nim stać skurcze mięśni, osteoporoza, stres i wiele innych przyczyn. W medycynie zachodniej, leki, terapia i ćwiczenia są często zalecane w leczeniu bólu pleców.

Z punktu widzenia tradycyjnej medycyny chińskiej istnieją trzy przyczyny bólu pleców: przyczyny zewnętrzne, przyczyny wewnętrzne i przyczyny niezależne.

Przyczyny zewnętrzne odnoszą się do inwazji z powodu ekscesów sześciu czynników klimatycznych: wiatru, zimna, letniego upału, wilgoci, suchości i ognia. Przyczyny wewnętrzne odnoszą się do depresji wątroby spowodowanej stresem i mogą powodować bóle kulszowe i krzyżowo-biodrowe. Niezależnymi przyczynami bólu pleców mogą być urazy, brak równowagi żywieniowej i także niewystarczające ćwiczenia fizyczne. Jak widać te przyczyny mogą być dość szerokie. Dlatego przez lata szukałem metody, która pozwoli dotrzeć do przyczyn różnego rodzaju bólu, ale też zależało mi na tym aby pacjent sam był w stanie zaaplikować sobie to rozwiązanie bez konieczności wychodzenia z domu i wizyty w szpitalu lub innym ośrodku. Głównym moim celem było przywrócenie harmonii i uregulowanie przepływu energii, która utrzymuje organizm w równowadze. Chciałem być jak jeden z naszych słynnych medyków BianQiao i poznać źródła wewnętrznej siły człowieka, jego energii. W Chinach wierzymy, że każdy człowiek posiada swoją wewnętrzną energię. Człowiek i przyroda to jedno. Prawie wszystkie pierwiastki występujące w przyrodzie występują w ludzkim organizmie. Ziemia w ruchu i jej pole magnetyczne oddziałują na nas codziennie, i wtedy zacząłem się zastanawiać, że skoro wykorzystujemy już siłę wiatru, pęd wody, źródła naturalne energii to możemy i wykorzystać inne siły, takie jak oddziaływanie magnetyczne.

W medycynie chińskiej od wieków mówimy o wewnętrznej energii, a organizm w zdrowiu to właściwy przepływ tej energii, która nazywamy Qi, a ta energia przepływa wzdłuż tzw. meridian czyli linii energetycznych.

Tak działa akupunktura, nakłuwamy linie energetyczne i pobudzamy je, ale nie mogło to być to rozwiązanie. To musiało być coś bezproblemowego dla pacjenta, a jednocześnie skutecznego, stąd narodził się pomysł pasa biodrowego. Zlokalizowanego w miejscu, które oddziałuje bezpośrednio na kręgosłup, ale umiejscowiony jest na wysokości ważnych organów wewnętrznych. Według zasad Medycyny Chińskiej w każdym przypadku bólu pleców istnieje jakiś rodzaj zaburzenia przepływu Qi (energii witalnej) lub zastój krwi w kanałach energetycznych dolnej części pleców. Meridiany czyli nasze kanały energetyczne pozostają skurczone lub nieodpowiednio odżywione w Qi i krew lub ich przepływ jest zablokowany.

W czym tkwi sekret metody Doktora Yil?

Dwa bieguny magnesu odpowiadają dwóm siłom działającym we wszechświecie - Yin i Yang. Biegun północny (N) reprezentuje Yang - niebo, dzień, lato, radość, ciepło i aktywność. Biegun Yang odpycha i rozprasza energię. Biegun południowy (S) reprezentuje Yin - ziemię, noc, zimę, smutek, zimno i bierność. Biegun Yin przyciąga i wzmacnia energię. To właśnie obecności dwóch przeciwstawnych biegunów magnes zawdzięcza swoje specjalne właściwości. Ścierające się bieguny magnesów, tak jak ścierające się nieustannie siły Yin i Yang, powodują ruch energii.

Doktor ZhongYil

Belteo to wykorzystanie mocy tradycyjnej medycyny chińskiej i naturalnej mocy jak tkwi w magnetoterapii.Opracowany przez mnie pas to połączenie tradycji i nowoczesności. Mariaż technologii i natury – tak powstała unikalna technologia magnetotronowa – działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu magnesów tworzy się coś w rodzaju siatki magnetycznej głębokiego działania o mocy od 6 do aż 15 tys. Gaussów – blokuje ona impulsy bólu, nie pozwalając dotrzeć im do mózgu. Zwiększa się natlenienie tkanek na poziomie komórkowym, przez co proces gojenia się stanów zapalnych przebiega sprawniej i szybciej. Zakładając ten pas w bezpieczny i skuteczny sposób zapomnimy o bólu i skutkach ubocznych. Bez ciągłego pocenia się czy niewygodnych, sztywnych konstrukcji. Po prostu wystarczy go założyć na noc, by po kilku dniach obudzić się bez bólu.

Warto zaznaczyć, że medyczna konstrukcja pasa podczas kuracji, odciąża kręgosłup, stawy biodrowe i kolanowe, poprzez przeniesienie dużej części dźwiganego przez nie ciężaru na mięśnie brzucha.

Naukowo nazywa się to trakcją. Dzięki takiemu zabiegowi następuje bezpieczne rozciągnięcie dolnego odcinka pleców. Przestrzenie między kręgami się zwiększają, przestają uciskać nerwy, a odciążone stawy bez dźwigania całej masy ciała, w końcu mają czas na regenerację wytartych chrząstek i produkcję brakującej od lat mazi stawowej. Stopniowo pozbywamy się bólu każdego z tych miejsc. Uwolnij się od cierpienia i nieistotne czy bolą Cię biodra, kręgosłup, kolana czy mięśnie.

Powiedz dość bólowi, powiedz dość tabletkom i innym nieskutecznym metodom. I pamiętaj operacja wcale nie musi być Twoją ostatnią deską ratunku! Nosząc odpowiednio długo i nieprzerwanie pas o bezpiecznie dobranej mocy magnesów zapomnisz, czym jest ból podczas pracy w ogródku czy wchodzenia po schodach czy zabawy z wnukami.

Gdy dzięki Belteo pozbędziesz się schorzenia, a ból minie, zachowaj pas do ponownego wykorzystania. Umieszczając go na biodrach, nie tylko skutecznie walczysz z bólem, ale i przeciwdziałasz aż 4 schorzeniom na raz. Tzn., że aż 87% przypadków osób właściwie korzystających z Belteo uniknęło: groźnych operacji lędźwiowego odcinka kręgosłupa, endoprotez zwyrodniałych stawów biodrowych i kolanowych, a także bólu zmęczonych mięśni. Pas utrzymuje swoje właściwości przeciwbólowo-regeneracyjne nawet 50 lat! Uniwersalny rozmiar i rozciągliwa konstrukcja regulowana silnymi rzepami, pozwalają na korzystanie z niego wielu osobom niezależnie od wieku czy sylwetki.

BALTEO TO METODA:

 • BEZOPERACYJNA
 • DAJĄCA WYMIERNE EFEKTY
 • OPARTA NA TRADYCJI MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
 • METODA PRZYWRACAJĄCA WŁAŚCIWY PRZEPŁYW ENERGII WITALNEJ
 • PRZYCZYNIA SIĘ DO POZBYCIA SIĘ BÓLU PLECÓW I ODBUDOWY ZNISZCZONYCH STAWÓW

PAMIETAJ!

Belteo jest w 100% bezpieczne! Nie powoduje odparzeń, podrażnień i skutków ubocznych nie uciska i nie zaburza krążenia likwiduje ból, przenosząc obciążenie z kręgosłupa na mięśnie poprzeczne brzucha idealnie dopasowuje się do każdej sylwetki odpowiedni dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku może być używany 24h.

Pas przeznaczony jest dla osób z każdą wadą układu ruchu: mających problemy z poruszaniem się artrozą stawów biodrowych, kolanowych oraz chronicznego bólu dolnego odcinka kręgosłupa, lumbago odczuwających przewlekły ból w tkankach kostnych i mięśniach.

Specjalna oferta ważna do .

POZBĄDŹ SIĘ BÓLU JUŻ DZISIAJ!

"I PO BÓLU!"

"Już pomału przyzwyczajałem się do życia z bólem placów. Oczywiście to mało komfortowe, ale co mogłem zrobić jak próbowałem już wszystkiego. Odwiedziłem dziesiątki lekarzy, każdy mówił, że dyski kręgowe są w fatalnym stanie, że kręgi stykają się i powodują ucisk nerwu kulszowego co powodowało, że miałem i ataki rwy kulszowej. Byłem i u lekarzy, kręgarzy trafiłem do masażystów i chiropraktyków. Oczywiście korzystałem z różnego rodzaju zabiegów, ale żaden nie przynosił ulgi i ból stawał coraz bardziej uciążliwy. Proponowano mi zabieg operacyjny, ale jednocześnie nie gwarantowano sukcesu. Usłyszałem, że taka operacja może pomóc, ale też może okazać się mało skuteczna. To po co miałem się dać kroić? Straciłem już właściwie nadzieję na ratunek i wtedy moja wnuczka, która jest wegetarianką i czyta i interesuje się dużo zdrowym i naturalnym trybem życia, wskazała mi rozwiązanie oparte na naturalnej chińskiej metodzie. No nie wierzyłem, naprawdę nie wierzyłem, że to może działać, ale efekt był tak spektakularny, że do dzisiaj nie wierzę, że pozbyłem się tego bólu. Zadziałało, a przez tak długi czas męczyłem się z bólem pleców, a pozbycie się go było na wyciągnięcie ręki."

MOŻESZ MIEĆ KRĘGOSŁUP ZE STALI!

"100% POMOGŁO."

"Przez ponad 40 lat pracowałam w sklepie. Najpierw był to sklep spożywczy, a później prowadziłam już swój nieduży sklepik warzywny. Wszyscy wiemy jaka to praca. Właściwie człowiek cały czas jest na nogach. Od rana do wieczora, a jeszcze przecież trzeba towar przyjąć, przenieść czy dźwigać skrzynki. To oczywiście spowodowało, że mój kręgosłup nie nadawał się już do niczego, a ból jaki zaczął mi towarzyszyć był nie do zniesienia. Myślałam, że już sobie z tym nie poradzę. A ilość środków przeciwbólowych jakie stosowałam przestała po jakimś czasie być skuteczna, a dodatkowo odczuwałam, że chyba nie najlepiej wpływają one na moją wątrobę i żołądek. Przeczytałam o pasie, którego działanie oparte jest o metody starochińskiej medycyny, oczywiście, że byłam sceptyczna, ale stwierdziłam, że to nieduży wydatek i więcej wydaję na środki przeciwbólowe. Pomyślałam, że prostu nie mam już nic do stracenia. To nie tak, że od razu po założeniu wszystko zniknęło, ale z dnia na dzień odczuwałam znaczącą poprawę. Teraz nie rozstaję się z moim pasem, właściwie to już nie czuję, że go noszę, ból zniknął, a dzięki temu mogę na rękach nosić moje wnuki."

Pani Jola z Konina, lat 60

Komentarze:

Czytaj komentarze do artykułu "Sprawdzony sposób na walkę z bólem pleców i zniszczonych stawów. (...)"

Podpis

Treść komentarza

Dodaj komentarz

o 12:42

Mam pytanie. Sprawdzał ktoś ten pas?

Lubię to

7

o 14:44

Spróbowałem i nie żałuję. Na początku trzeba się przyzwyczaić do noszenia, ale po chwili zapomina się, że jest, a najważniejsze, że ból stawał się coraz mniejszy. Mi pomogło, choć sceptyczny byłem.

Lubię to

9

o 13:02

Chodziłam na zabiegi akupunktury, ale nie dość, że bolesne to jeszcze jakoś miałam wrażenie, ze średnio skuteczne, a przyznam szczerze, że trudno było mi uwierzyć, że taki pas może mi pomóc, ale stwierdziłam, że to nieduży wydatek i w sumie niczym nie ryzykuję, a biorąc pod uwagę ile kosztują zabiegi magnetoterapii to już zupełnie nie było się nad czym zastanawiać.

Lubię to

6

o 10:40

Mi pomogło po kontuzji na rolkach. Wywinąłem orła i kontuzja gotowa. Nawet myślałem ochraniaczach magnetycznych, ale cena ponad tysiąc mocno mnie zniechęciła, a tu mam pas kilkukrotnie tańszy. Stosowałem regularnie i dalej jeżdżę na rolkach. To naprawdę działa

Lubię to

23

o 20:32

No ja też nabawiłem się kontuzji, po prostu jak to mówią peselu nie oszukasz, a na starość zachciało mi się wspinaczki na ściance i uraz gotowy, ale po kilkunastu dniach z pasem daję radę. Wiem, że można być sceptycznym, ale jak boli to naprawdę warto spróbować wszystkich metod. Ta akurat mi pomogła.

Lubię to

18

o 21.30

No skoro pomaga na kontuzję to musze spróbować. Ten siedzący tryb życia coraz bardziej daje mi się we znaki, więc czemu się w sumie męczyć. Muszę spróbować.

Lubię to

5

o 21.45

Daj znać jak przetestujesz – bo tez ostatnio kręgosłup naiwania mnie tak, że z łóżka ciężko wstać.

Lubię to

8

o 16:12

Mi pomogło na problemy ze spaniem, naprawdę. Nie wiecie jak to jest kłaść się spać z bolącym kręgosłupem. Nie mogłam znaleźć sobie miejsca, wierciłam się całe noce, przez to spać nie mogłam, bo szukałam najlepszej pozycji do spania, a odkąd stosuję ten pas, to po prostu śpię jak niemowlak.

Lubię to

46

o 14:34

Jeszcze nie stosowałem tego pasa, ale wiem, że medycyna chińska potrafi zdziałać cuda i pomaga tam gdzie nasi lekarze często sobie nie radzą albo jedynym ich pomysłem są tabletki przeciwbólowe.

Lubię to

14

o 19:10

Dużo czytałem o magnetoterapii i okazuje się, że to rzeczywiście skuteczna metoda, tylko te ceny zabiegów czy kuracji przyprawiają o zawrót głowy, a tu się okazuje, że można to mieć za naprawdę niewielkie pieniądze. A skoro jest to skuteczna metoda za która biorą niektóre salony czy firmy po kilka tysięcy to tym bardziej warto spróbować skoro to jest naprawdę niedrogie. Wiem o czym mówię, sprawdźcie ceny takich zabiegów.

Lubię to

31

o 20:20

W takim razie spróbuje! Jak nie zadziała u mnie to przecież zawsze mogę zwrócić, więc ryzyko żadne

Lubię to

18

o 20.48

Wierz mi, że nie będziesz chciał go zwrócić :-)

Lubię to

35

o 17:29

Potwierdzam to co mówią powyżej – działa, ból przechodzi i to bez szprycowania się tabletkami.

Lubię to

23

o 15:14

Właśnie trafiłem na ten artykuł szukając czegoś na ból rwy kulszowej, kto przeszedł ten wie co to za ból, więc człowiek próbuje wszystkiego, a ta metoda brzmi przekonywująco.

Lubię to

8

o 23:44

Czytałam o tej megnetoterapi w gazecie, wyniki są naprawdę zaskakujące.

Lubię to

48

o 13:24

Dobra wprawdzie sezon na narty się kończy, ale w tym roku ze względu na ból nie mogłam do końca cieszyć się z jazdy na nartach, a kocham to i nie przepuszczę kolejnego sezonu, więc zamówiłam pas.

Lubię to

25